Letošní 4denní vzdělávání je už druhý ročník a odehrával se v příjemném prostředí Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích od 26.-29.8.2021.
Pěstouni měli program složený z různých témat týkajících se dítěte v NRP. Čtvrteční program byl věnován knize života s Ing. Hanou Jurajdovou, Ph.D. Páteční dopolední program byl zaměřen na téma Pozitivní rodičovství a na řešení zaměřený přístup s Mgr. Igorem Nosálem, Ph.D., na odpoledním programu se pěstouni věnovali společně s Mgr. Jakubem Řezníčkem tématu Emoce a jak je (z)krotit. Na sobotní dopolední program za námi přijel Mgr. René Kvapil z Boskovic z pozice kurátora pro děti a mládež, odpolední program Bc. Sylva Klašková mluvila o svém příběhu a o Budování zázemí a bezpečí v rodině. Nedělní program byl o sdílení pěstounů a o zpětné vazbě na témata.

Jak si čtyři dny užily děti, popsala kolegyně Anna-Marie Grünwald:
“Díky nepříznivému počasí na začátku pobytu jsme s dětmi měly dost času na vzájemné seznámení i výrobu triček, která se moc povedla a jiné tvoření. V Ekocentru Trkmanka nám kromě dospěláků dělali společnost například i Agamy, had, želvy, sysel Sisi nebo ježek, což se nám všem moc líbilo.
Skupinku dětí tvořily jak předškolní děti, tak už i zdatní školáci, kteří měli možnost mikroskopy prozkoumávat různé předměty jako pomeranč, ulitu, levanduli, ale i hadí kůži nebo vyschlé medové plástve. S touto aktivitou pomáhali i mladším kamarádům.
Další dny pobytu nám počasí umožnilo opustit mikroskopy, vodovky a keramickou hlínu a vyrazit na výlet k Opilým sklepům nebo na rozhlednu Slunečná v nedalekém okolí.
Školení jsme zakončili dobrodružnou cestou, plnou her a úkolů, za sladkým pokladem, na kterém si děti pochutnaly během promítání filmu Princezna a Žabák.”