Vloni na podzim, když jsme plánovali vzdělávací a jiné akce, jsme doufali, že rok 2021 už bude jiný, o něco lepší. Věřili jsme v osobní setkání jak na vzdělávání, tak i na monitorovacích návštěvách.

Bohužel to nebylo možné a vše se zase začalo, s příchodem jara, zpřísňovat. Tak jsme začali vzdělávat online :) Pro většinu pěstounů to bylo nové a online učení viděli jen u svých dětí doma. Některým se do online vzdělávání nechtělo a někteří to zase brali jako možnost se aspoň nějak “vidět”.

Vzali jsme to ale poctivě, měli jsme možnost si před vzděláváním připojení vyzkoušet nanečisto, do některých rodin přijel klíčový pracovník a vše pomohl zapnout a na vzdělávání pěstouny připojil. Zvládli jsme to!

Pár střípků z našich anonymních zpětných vazeb na vzdělávání:

“Výborné, i když jsme seděli online u monitoru tak, jak nejsme vůbec zvyklí od rána, a i když byla únava, tak to stálo za to a bylo to výživné a i to uteklo , protože to mělo spád , smysl, a bylo to v naprosté pohodě domova – plynule calm alert alarm jen chvilku a calm po obědě jen z části naší osádky. Velmi se nám to líbilo , jsme spokojeni, večer společná rodinná procházka na hřiště a dobré zakončení dne. Byli jsme dobře nasyceni a trávíme, máme hodně poznámek, dost si pamatuji a budeme- chceme dále z toho čerpat.”

“Ať už skončí ty on-line vzdělávání.”

“Je velice příjemné získání potřebných informací.”
“Bylo to skvělé si tak povídat.”

Všem našim pěstounům moc děkujeme za trpělivost a věříme, že i pro vás to byly nové zkušenosti!

Děkujeme moc i našim lektorům, kteří taky neměli moc na výběr a vrhli se do toho s obrovskou energii! :)

No a teď už snad nám to osobní setkání vyjde :) Držíme palce!