Vzdělávání pěstounů

ROK DÍTĚTE (aneb vím co a pro koho)

Dle §47a odst. 2 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí je povinnost pro pěstouny zvyšovat si znalosti a dovednosti v oblasti výchovy a péče o děti v minimálním rozsahu 24 hodin v době 12 kalendářních měsíců po sobě jdoucích. Celé znění najdete zde.

Pěstouni, kteří mají dohodu s Trialogem, se na jednotlivé termíny hlaste u svých klíčových pracovníků.

Na víkendovém vzdělávání, souběžně s programem pro pěstouny, probíhají programy pro děti ve skupinách podle věku. Část programu je společná pro pěstouny i děti.

Pěstouni, kteří mají dohodu s jinou organizací, platí za vzdělávání 200 Kč/hod/os a je nutné se předem přihlásit v Trialogu:
Ing. Vendula Zeleňáková – vzdelavani@trialog-brno.cz, +420 776 378 771


Břeclav

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 11.2.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 4 hod.
čt 12.3.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 nprap. František Procházka Co mě poznamenalo – jak předcházet problémům 4 hod.
út 12.5.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Tereza Nagy Štolbová Povídání o vašich dětech a starostech 4 hod.
út 8.9.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Bc. Sylva Klašková Jak je pro dítě důležité cítit bezpečí a mít dobré zázemí 4 hod.
út 6.10.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Jakub Řezníček Puberta – je třeba jí jen přežít? 4 hod.
út 10.11.2020 9:00-13:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Zraněná identita a biokořeny dětí v NRP 4 hod.
Hodonín

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 6.2.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 4 hod.
út 24.3.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
nprap. František Procházka Co mě poznamenalo – jak předcházet problémům 4 hod.
čt 21.5.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Zraněná identita a biokořeny dětí v NRP 4 hod.
út 15.9.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Tereza Nagy Štolbová Povídání o vašich dětech a starostech 4 hod.
čt 15.10.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Bc. Sylva Klašková Jak je pro dítě důležité cítit bezpečí a
mít dobré zázemí
4 hod.
čt 12.11.2020 9:00-13:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Jakub Řezníček Puberta – je třeba jí jen přežít? 4 hod.
Ivančice a Rosice

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 25.2.2020 9:00-13:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost v 1 patře
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 4 hod.
út 31.3.2020 9:00-13:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého n. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
nprap. František Procházka Co mě poznamenalo – jak předcházet problémům 4 hod.
út 19.5.2020 9:00-13:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost v 1 patře
Bc. Sylva Klašková Jak je pro dítě důležité cítit bezpečí a mít dobré zázemí 4 hod.
út 22.9.2020 9:00-13:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého n. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
Mgr. Tereza Nagy Štolbová Povídání o vašich dětech a starostech 4 hod.
út 20.10.2020 9:00-13:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost v 1 patře
Mgr. Jakub Řezníček Puberta – je třeba jí jen přežít? 4 hod.
čt 26.11.2020 9:00-13:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého n. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Zraněná identita a biokořeny dětí v NRP 4 hod.
Kyjov

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 27.2.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
nprap. František Procházka Co mě poznamenalo – jak předcházet problémům 4 hod.
čt 16.4.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Zraněná identita a biokořeny dětí v NRP 4 hod.
čt 28.5.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Bc. Sylva Klašková Jak je pro dítě důležité cítit bezpečí a mít dobré zázemí 4 hod.
čt 24.9.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 4 hod.
út 3.11.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Mgr. Tereza Nagy Štolbová Povídání o vašich dětech a starostech 4 hod.
út 1.12.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Mgr. Jakub Řezníček Puberta – je třeba jí jen přežít? 4 hod.
Mikulov 

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 3.3.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
nprap. František Procházka Co mě poznamenalo – jak předcházet problémům 4 hod.
út 21.4.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
Mgr. Tereza Nagy Štolbová Povídání o vašich dětech a starostech 4 hod.
čt 4.6.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
Bc. Sylva Klašková Jak je pro dítě důležité cítit bezpečí a mít dobré zázemí 4 hod.
čt 1.10.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 4 hod.
čt 5.11.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
Mgr. Jakub Řezníček Puberta – je třeba jí jen přežít? 4 hod.
út 8.12.2020 9:00-13:00 Městská knihovna
Brněnská 15, Mikulov
zasedací místnost 2.podlaží
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Zraněná identita a biokořeny dětí v NRP 4 hod.
Jednodenní sobotní 8 hodinové vzdělávání
Kde Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
Brno 14.3.2020 9:00-17:00 TRIALOG, z.s.
Čichnova 23a, 624 00
Brno
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Práva dětí 8 hod.
Kyjov 18.4.2020 9:00-17:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. Povídejme si 8 hod.
Jihlava 16.5.2020 9:00-17:00 Spolek PRIDE-CZ
Lidická Kolonie 43
Jihlava
Mgr. Cyril Zákora,
Mgr. Lucie Marková
Rozvíjíme identitu přijatého dítěte 8 hod.
Lednice 30.5.2020 9:00-17:00 Lázně Perla
Břeclavská 700, Lednice
Mgr. Eva Musilová Probační a mediační služba 8 hod.
Lednice 3.10.2020 9:00-17:00 Lázně Perla
Břeclavská 700, Lednice
Mgr. Jakub Řezníček, Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Participace VI. (navazuje na loňské vzdělávání) – obsazeno 8 hod.
Brno 17.10.2020 9:00-17:00 TRIALOG, z.s.
Čichnova 23a, 624 00
Brno
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D., a Lucie Vychovávala mě babička 8 hod.
Kyjov 14.11.2020 9:00-17:00 Městská knihovna
Kyjov, Třída Komenského 617/20,
zasedací místnost
Mgr. Jana Lexová Děti a hranice ve výchově 8 hod.
Vícedenní vzdělávání (čtvrtek-neděle)
Kde Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
Luka nad Jihlavou 27.-30.8.2020 dle pozvánky Školící centrum ERUDITO
Nová 19, Luka nad Jihlavou
588 22
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.,
Mgr. Cyril Zákora,
Mgr. Jakub Řezníček,
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v NRP (identita a biokořeny, práva dětí, puberta aj.) 24 hod.
Víkendové vzdělávání
Kde Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
Luka nad Jihlavou 7.-8.3.2020 příjezd dle pozvánky Školící centrum ERUDITO
Nová 19, Luka nad Jihlavou
588 22
Mgr. Jakub Řezníček

Mgr. Igor Nosál, Ph.D.

Participace V. (navazuje na loňské vzdělávání) – obsazeno 12 hod.
Horní Dunajovice 21.-22.3.2020 příjezd dle pozvánky Penzion U Výra
Výrovice 95, Horní Dunajovice 671 42
Mgr. Zdeňka Štefanidesová,

Mgr. Jakub Řezníček

Děti v PP a škola 12 hod.
Osvětimany 4.-5.4.2020 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný
Osvětimany 202, 687 42
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.

a možná příjde i Kotek?

Povídejme si 12 hod.
Branišovice 25.-26.4.2020 příjezd dle pozvánky Hotel U Císařské cesty, Branišovice 200, 671 77 Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Biokořeny a identita 12 hod.
Horní Dunajovice 23.-24.5.2020 příjezd dle pozvánky Penzion u Výra
Výrovice 95, 671 42
Horní Dunajovice
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.

Mgr. Jana Lexová

Co tak asi prožívá dítě v náhradní rodině – očima nás dospělých 12 hod.
Sudice 13.-14.6.2020 příjezd dle pozvánky Hotel Sudický Dvůr,
Sudice 50, 680 01
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.

a možná příjde i Kotek?

Práva dětí 12 hod.
Luka nad Jihlavou 12.-13.9.2020 příjezd dle pozvánky Školící centrum ERUDITO
Nová 19, Luka nad Jihlavou
588 22
Mgr. Jakub Řezníček Děti v PP a škola 12 hod.
Osvětimany 24.-25.10.2020 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný
Osvětimany 202, 687 42
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Biokořeny a identita 12 hod.
Osvětimany 21.-22.11.2020 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný
Osvětimany 202, 687 42
Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.

Mgr. Ondřej Bouša

Co tak asi prožívá dítě v náhradní rodině – očima nás dospělých 12 hod.
Vzdělávání pro pěstouny na přechodnou dobu
Skupina Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
A 26.-27.3.2020
čtvrtek-pátek
příjezd dle
pozvánky
Penzion Malovaný
Osvětimany 202, 687 42
Mgr. Jakub Řezníček,
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Léčivé rodičovství I. 12 hod.
B 23.-24.4.2020
čtvrtek-pátek
příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla Břeclavská 700,
Lednice
Mgr. Jakub Řezníček,
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Léčivé rodičovství I. 12 hod.
A 17.-18.9.2020
čtvrtek-pátek
příjezd dle
pozvánky
Penzion Malovaný
Osvětimany 202, 687 42
Mgr. Jakub Řezníček,
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Léčivé rodičovství II. 12 hod.
B 8.-9.10.2020
čtvrtek-pátek
příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla Břeclavská 700,
Lednice
Mgr. Jakub Řezníček,
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Léčivé rodičovství II. 12 hod.