Vzdělávání pěstounů

Dle §47a odst. 2 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí je povinnost pro pěstouny zvyšovat si znalosti a dovednosti v oblasti výchovy a péče o děti v minimálním rozsahu 24 hodin v době 12 kalendářních měsíců po sobě jdoucích. Celé znění najdete zde.

Pěstouni, kteří mají dohodu s Trialogem, se na jednotlivé termíny hlaste u svých asistentů.

Na víkendovém vzdělávání souběžně s programem pro pěstouny probíhají programy pro děti ve skupinách podle věku. Část programu je společná pro pěstouny i děti.

Pěstouni, kteří mají dohodu s jinou organizací, platí za vzdělávání 150 Kč/hod/os a je nutné se předem přihlásit v Trialogu:
Vladimír Dočkal – dockal@trialog-brno.cz, +420 734 754 393


Brno

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 14.3.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
út 18.4.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
čt 18.5.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Mgr.Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
čt 14.9.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
čt 26.10.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
čt 7.12.2017 16:30-19:30 Trialog, Colova 17, Brno Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
Břeclav

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 23.2.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
čt 23.3.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Policie České republiky,           PhDr. Miloslav Kotek Dítě v kyberprostoru 4 hod.
čt 27.4.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
čt 7.9.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
čt 5.10.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
čt 9.11.2017 9:00-12:00 MÚ Břeclav, Nám. T.G.Masaryka 3, přízemí, zasedací místnost č. 39 Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
Hodonín

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 2.3.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
út 4.4.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
út 2.5.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
út 5.9.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
út 10.10.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
út 7.11.2017 9:00-12:00 Městská knihovna – zasedací místnost,
Národní třída 36, Hodonín
Mgr. Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
Hustopeče
Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 16.2.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
čt 9.3.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
čt 13.4.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Mgr.Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
čt 21.9.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
čt 19.10.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
čt 16.11.2017 9:00-12:00 MěÚ Hustopeče, Dukelské nám. 22, dvorní trakt – školící místnost Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
Ivančice a Rosice

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 31.1.2017 9:00-12:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého nám. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u
ne/přijatého dítěte
4 hod.
čt 16.3.2017 9:00-12:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost ve dvoře
Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
čt 11.5.2017 9:00-12:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého nám. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
út 19.9.2017 9:00-12:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost ve dvoře
Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
čt 12.10.2017 9:00-12:00 MěÚ Rosice, odb. sociální, Palackého nám. 13,
zasedací místnost ve 2. patře (na zámku)
Mgr.Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
čt 21.11.2017 9:00-12:00 MěÚ Ivančice, Palackého nám. 196/6,
zasedací místnost ve dvoře
Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
Kyjov

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
čt 9.2.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
út 11.4.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
čt 1.6.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
út 12.9.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
út 17.10.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
út 28.11.2017 9:00-12:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
Mikulov 

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 14.2.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
čt 30.3.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte 4 hod.
čt 25.5.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Mgr.Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
po 25.9.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
út 24.10.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
čt 23.11.2017 9:00-12:00 MěÚ Mikulov, Náměstí 1, velká zasedací místnost č. 214 Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
Znojmo 

Den Datum Čas Kde Lektor Téma Počet hod.
út 21.2.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Policie České republiky,
PhDr. Miloslav Kotek
Dítě v kyberprostoru 4 hod.
út 25.4.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Mgr. Igor Nosál, Ph.D. Nech se vést dítětem 4 hod.
út 6.6.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Co dělají děti na internetu 4 hod.
čt 3.10.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Mgr. Jakub Řezníček Jak rozvíjet mozky našich dětí 4 hod.
út 31.10.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Mgr.Valéria Kolcunová Výživa dětí 4 hod.
čt 5.12.2017 9:00-12:00 MěÚ Znojmo, nám. Armády 8, VI. patro, dveře č. 625 Mgr. Tereza Štolbová
(Hana Jurajdová, Ph.D.)
Osobní zkušenost u ne/přijatého dítěte pěstouna 4 hod.
Jednodenní vzdělávání
Kde Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
Pro děti od 7 let 26.2.2017 9:00-16:00 Restaurace ONYX, Malinovského nám. 25, Lednice Nadační fond J&T Hlas dítěte v NRP a jak mu naslouchat

(pěstouni dítě přivezou a odvezou, mají volno, nebo mohou konzultovat s ředitelkou organizace)

8 hod.
Brno 6.5.2017 9:00-16:00 Trialog, Colova 17, Brno Pavel Nepustil, Ph.D.
Sylva Klašková
Drogy a závislosti 8 hod.
Lednice 10.6.2017 9:00-16:00 Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Mgr. Jakub Řezníček
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Přijímané dítě 8 hod.
Kyjov 11.11.2017 9:00-16:00 Městské kulturní středisko
Kyjov, Masarykovo nám. 34
Salonek B v 1 patře
Mgr. Petr Šnédar
Ing. Tomáš Filip
Policie ČR
Kyberšikana
II. blok PČR – prevence
8 hod.
Víkendy

Kde Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
Blansko-Vyhlídka 3.-5.3.2017 příjezd dle pozvánky Rekreační zařízení Vyhlídka, Češkovice 158, Blansko Mgr. Lucia Ukropová
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Dětská skupina:
Mgr. J.Řezníček, Mgr. K.Košelková, Mgr. P. Šnédar
Participace III. 12 hod.
Luka nad Jihlavou 25.-26.3.2017 příjezd dle pozvánky ERUDITO, Nová 19, Luka nad Jihlavou Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.
Mgr. Petr Šnédar
Dítě v bezpečí 12 hod.
Štítary 8.-9.4.2017 příjezd dle pozvánky Penzion M
Vranovská Pláž
Štítary 360
Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Miloslav Kotek
Co funguje u přijatých dětí 12 hod.
Blansko-Vyhlídka 22.-23.4.2017 příjezd dle pozvánky Rekreační zařízení Vyhlídka, Češkovice 158, Blansko Mgr. Jana Lexová
Mgr. Terezie Štokrová
Biologická rodina pohledem dítěte 12 hod.
Horní Dunajovice 13.-14.5.2017 příjezd dle pozvánky Penzion u Výra
Výrovice 95
Horní Dunajovice
Mgr. Gabriela Vykypělová
Mgr. Bohdan Čermá
Výchovné problémy u přijatého dítěte 12 hod.
Štítary 9.-10.9.2017 příjezd dle pozvánky Penzion M
Vranovská Pláž
Štítary 360
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Mgr. Tereza Korgerová
Dovednosti dětí 12 hod.
Blansko-Vyhlídka 16.-17.9.2017 příjezd dle pozvánky Rekreační zařízení Vyhlídka, Češkovice 158, Blansko Pavel Nepustil, Ph.D.
PhDr. Miloslav Kotek
Kořeny závislosti a zdroje zotavení 12 hod.
Horní Dunajovice 14.-15.10.2017 příjezd dle pozvánky Penzion u Výra
Výrovice 95
Horní Dunajovice
Mgr. Igor Nosál, Ph.D.
Mgr. Jakub Řezníček
Dětský svět 12 hod.
Osvětimany 21.-22.10.2017 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný
Osvětimany 202
Mgr. Jakub Řezníček
Mgr. Ilona Gertnerová
Jak tvořivě řešit obtíže dětí 12 hod.
Osvětimany 4.-5.11.2017 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný 
Osvětimany 202
Mgr. Cyril Zákora
Mgr. Kateřina Košelková
Jak posilovat vztah s přijatými dětmi 12 hod.
Luka nad Jihlavou 4.-5.11.2017 příjezd dle pozvánky ERUDITO, Nová 19, Luka nad Jihlavou Ing. Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Miloslav Kotek
Seběvědomé dítě 12 hod.
Osvětimany 11.-12.11.2017 příjezd dle pozvánky Penzion Malovaný
Osvětimany 202
Mgr. Gabriela Vykypělová
Mgr. Taťjána Šimečková
Práce s životním příběhem přijatého dítěte 12 hod.
Vzdělávání pro PPPD

Skupina Datum Čas Adresa Lektor Téma Počet hod.
A 26.-27.1.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
čtvrtek: Mgr. Jakub Řezníček
pátek: MUDr. Brázdová L.
Aktuální otázky PPPD I. 12 hod.
B 9.-10.3.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
čtvrtek: Mgr. Jakub Řezníček
pátek: MUDr. Brázdová L.
Aktuální otázky PPPD I. 12 hod.
C 6.-7.4.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
čtvrtek: Mgr. Jakub Řezníček
pátek: MUDr. Brázdová L.
Aktuální otázky PPPD I. 12 hod.
A 21.-22.9.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
Aktuální otázky PPPD II. 12 hod.
B 5.-6.10.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
čtvrtek: Mgr. Jakub Řezníček
Aktuální otázky PPPD II. 12 hod.
C 26.-27.10.2017 příjezd dle
pozvánky
Lázně Perla, Břeclavská 700, Lednice Hana Jurajdová, Ph.D.
PhDr. Milan Kotek
čtvrtek: Mgr. Jakub Řezníček
Aktuální otázky PPPD II. 12 hod.